• SOLIDARNI Z UKRAINĄ

• Nasza szkoła przyłącza sie do zbiórki artykułów dla uchodźców z Ukrainy.

Artykuły można przynosić od 28.02. do 03.03..

Najpilniejsze potrzeby to:

- naczynia jezdnorazowe, termosy,

- kawa, herbata, woda, soki, napoje, musy owocowe, artykuły spozywcze dla dzieci z długim terminem ważności,

- podstawowe środki higieny osobistej (mydła, żele, szampony, chusteczki, wkładki higieniczne, pasty, szczotki do zębów, itp.)

- nowe koce, śpiwory.

Dary zostaną przekazane do punktu zbiórki w Brodnicy i dalej rozdysponowane w zależności od potrzeb.

• REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA I KLASY PIERWSZEJ

• Szanowni Rodzice!

Serdecznie zapraszam Państwa do zapisywania dzieci do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu.

Rekrutacja rozpoczyna się już 14 lutego 2022 r.

Zapisy dzieci i wszelkie informacje udzielamy w sekretariacie szkoły lub pod  numerem telefonu 564955712.

Wnioski do pobrania w zakładce: „o szkole” –> „rodzice” –> „rekrutacja”

Iwona Grzybowska

• XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny rozpoczęty!

• Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandra Hadzik serdecznie zaprasza dzieci z terenów wiejskich do udziału w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”.

Jednym z działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym jest organizacja konkursu dla uczniów wiejskich szkół podstawowych, promującego pozytywne zachowania związane z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Konkurs przebiega pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, a współorganizatorami tego przedsięwzięcia są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Partnerem strategicznym konkursu jest Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, a partnerem wspierającym – Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Patronat medialny sprawują: platforma informacyjna AgroNews.com.pl, Gospodarz.pl – Twój Portal Rolniczy, Tygodnik Poradnik Rolniczy, Rolniczy Przegląd Techniczny, portal wiescirolnicze.pl oraz magazyn rolniczy Agro Profil.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania upadkom osób pracujących i przebywających w gospodarstwach rolnych.

Sposób zgłaszania prac oraz warunki uczestnictwa w konkursie określa Regulamin. Więcej informacji na ten temat można uzyskać we właściwej dla miejsca zamieszkania jednostce terenowej KRUS – dane kontaktowe znajdują się pod linkiem www.krus.gov.pl/niezbednik/mapa-krus/

Na każdym etapie konkursu autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów oraz patronów Konkursu. Prace laureatów będą publikowane również w materiałach popularyzatorskich Kasy.

Informacja przekazana za pośrednictwem OR KRUS w Bydgoszczy

• GÓRA GROSZA

• Zakończyliśmy akcję Góra Grosza! Ta edycja utwierdziła nas, jaką siłę może mieć jeden grosz!

W tegorocznej akcji udało nam się zebrać kwotę – 232,54 zł

Przypomnijmy, że celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Towarzystwo Nasz Dom utworzyło już kilkanaście domów dla dzieci, jak również pomogło w utworzeniu kilkunastu kolejnych. W takich domach, w przeciwieństwie do wielu dużych instytucji, dzieci znajdują uczucie, zrozumienie i efektywną pomoc dla siebie oraz własnych rodzin.

Tradycją szkolnej akcji jest przyznanie klasie tytułu „WIELKIEGO MAŁEGO GROSIKA” za uzbieranie największej liczby grosiaków. Tegorocznym zwycięzcą tego honorowego wyróżnienia jest klasa V.

Klasa uzbierała największą liczbę monet: 89 zł.

GRATULUJEMY!!!

Zatem stało się!

„W Górę Grosza się włączymy tak, tak, tak!

Zbiórkę monet urządzimy tak, tak, tak!

Dużą kwotę znów zbierzemy,

dzieciom domy zbudujemy.”

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za zrozumienie potrzeb opuszczonych dzieci i włączenie się do naszej akcji!

Koordynatorem szkolnej akcji była p. P. Brzozek, która czuwała nad całością.

My już wiemy - jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu wielu dzieci.

• Program językowy "Native speaker w mojej szkole"

21.12 uczniowie klasy 8 rozpoczęli współpracę z projektem edukacyjnym WIESCO (Wisconsin International Educational Scientific Cultural Organization) mającym na celu rozwijanie kompetencji komunikacyjnych w języku angielskim poprzez organizowanie spotkań z wolontariuszami ze Stanów Zjednoczonych. Pierwsze spotkanie poprowadził osobiście koordynator programu Robert M. Pine. Sporo opowiedział o swojej współpracy z polskimi szkołami, szczególnie z małych miejscowości.

Jako mieszkaniec Chicago przybliżył nam jak wygląda życie w tym mieście, a następnie w innych miastach amerykańskich, które uczniowie wskazywali jako te, które chcieliby odwiedzić.