• Sprzątaliśmy lokalną nekropolię

• Nowa galeria Sprzątaliśmy lokalną nekropolię została dodana do albumu fotograficznego

Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pt.„Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.

W ramach projektu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach wychowawczych poświęconych tej tematyce, a także odwiedzili pobliski cmentarz w Jastrzębiu by zapalić znicz, oddać hołd zmarłym i uporządkować miejsca pamięci.

#szkołapamięta2023

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• Aby uczcić ten dzień nasi uczniowie klasy 8 wraz z opiekunem SU panem Łukaszem Olszewskim przygotowali niespodziankę w postaci humorystycznego występu. Przedstawili przepis kulinarny na "idealnego ucznia", a następnie nagrodzili nauczycieli czekoladowymi Oskarami. Następnie głos zabrała Pani Milena Nadolska, która w imieniu naszej rady rodziców wraz z symboliczną różą przekazała miłe słowa uznania dla pracy nauczycieli. Na zakończenie apelu wicedyrektor Pani Agnieszka Szczechowicz podziękowała nauczycielom za wysiłek wkładany w codzienną pracę oraz życzyła wszystkim dalszych sukcesów i satysfakcji zawodowej.

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• Dnia 11 października w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. W uroczystości wzięli udział uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą p. Moniką Barnik oraz zastępującą dyrektora p. Agnieszką Szczechowicz. W sali bibliotecznej wybrani uczniowie z klasy czwartej i siódmej zaprezentowali przybyłym gościom przygotowane pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego p. Pauliny Smolińskiej krótkie przedstawienie. Podczas uroczystości uczniowie klasy pierwszej rozwiązywali zagadki oraz odpowiadali na pytania dotyczące biblioteki. Na koniec nauczyciel - bibliotekarz wręczyła wychowawcy klasy pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.

• SPEKTAKL TEATRALNY NA LODZIE

• Dnia 06 października uczniowie klas I-III wraz z opiekunami wybrali się na lodowisko Tor-Tor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Toruniu na spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Wszyscy z zachwytem oglądali lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu ponad 40 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski.

• PIŁKA NOŻNA W BRODNICY

• 05.10.2023 odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłkę nożną w Brodnicy. W zawodach reprezentowały naszą szkołę dwie drużyny chłopców

Igrzyska dzieci (2011 i młodsi):

Pokora Jakub

Stefański Kacper

Rutkowski Filip

Brodziński Sebastian

Jabłoński Igor

Kwas Hubert

Pruszewicz Franciszek

IV miejsce

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (2009-2010):

Kulawik Szymon

Lichnerowicz Maksymilian

Kozikowski Mateusz

Dąbrowski Mateusz

Szymański Wojciech

Jędrzejewski Filip

Piórkowski Jakub

Wielkie brawa

• WYJAZD KL 7 DO TORUNIA

• 4 października uczniowie klasy 7 pojechali do Torunia. Był to wyjazd integracyjno-rekreacyjny grupy z nowym wychowawcą. Mimo wielu potknięć i upadków młodzież świetnie bawiła się na lodowisku Tor-tor. Nastepnie był seans w kinie Plaza pt "Duchy Wenecji", posiłek w restauracji McDonald, a na koniec niespieszny spacer po Starówce i wyśmienite lody u Lenkiewicza:) Wyjazd można uznać za niezwykle udany

• WYJAZD DO KINA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA KL I-III

• 28 września uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do kina w Rypinie na uwspółcześnioną adaptację książki R.Pisarskiego " O psie,który jeździł koleją ".Przepiękny i wzruszający film o wspaniałym i wiernym psie oraz wierze w cud, zakończony happy endem, niewątpliwie trafił do serca każdego ucznia. Podjęte w filmie zagadnienia dotyczące empatii wobec słabszych, piękna przyjaźni między czworonogiem a człowiekiem czy odpowiedzialne korzystanie z Internetu i mediówspołecznościowych podkreślają walory artystyczne i edukacyjne filmu.Po zakończonym seansie pełni pozytywnych emocji wróciliśmy do szkoły.

• STOP HEJTOWI, PRZEMOCY I AGRESJI- SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• Dnia 27 września w naszej szkole odbyło się spotkanie pani policjant z klasami 4-6 dotyczące hejtu, przemocy, agresji wśród młodzieży. W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację z tym związaną. Uczniowie dowiedzieli się sporo na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Udział w tych interesujących i fachowo przeprowadzonych zajęciach na pewno przyczyni się do wzrostu świadomości uczniów o konsekwencjach zachowań ryzykownych oraz, mamy nadzieję, pozytywnie wpłynie na ich bezpieczeństwo w świecie realnym i wirtualnym.

• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

• Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września już od 20 lat. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej, która stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami.

Tego dnia uczniowie poznawali kraje narodowości, informacje geograficzne, wymieniali stolice krajów oraz nagrali filmik z powitaniami w różnych językach

• WYBORY DO SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO

• Dnia 14.09.2023r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. W głosowaniu wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele.

Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby:

Przewodnicząca: Inez Strzelecka VIII

Zastępca: Maksymilian Lichnerowicz VII

Skarbnik: Olga Kowalska V

Członkowie:

Kamil Olszewski VIII

Agata Trawicka VII

Filip Rutkowski VI

Zuzanna Sendecka VI

Lena Pawłowska V

Amelia Florkiewicz IV

Franciszek Pruszewicz IV

Na zakończenie wyborów odbyło się komisyjne liczenie głosów, w wyniku czego poznaliśmy nowego opiekuna Samorządu Uczniowskiego, którym został pan Łukasz Olszewski.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.