• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

          • Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

            My obchodziliśmy tydzień życzliwości i pozytywnych emocji, podczas którego odbyliśmy wiele rozmów o tym, jak ważne są przyjazne relacje. Uczniowie tworzyli plakaty życzliwych gestów, drzewko życzliwości, działała skrzynka życzliwości, a dzisiejszego dnia ubrani na żółto wspólnie graliśmy w gry planszowe na sali gimnastycznej.

            Mamy wielką nadzieję, że ta pozytywna energia pozostanie w naszych uczniach na długo, a potrzeba bycia życzliwym stanie się dla wszystkich naturalnym odruchem.

          • WARSZTATY KULINARNE W KL VII

          • W ramach realizacji zadań programu SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE odbyły się kolejne zajęcia z przyrządzania zdrowych posiłków. Pod okiem utalentowanego dietetyka Pana Andrzeja klasa 7 przygotowała naleśniki z cynamonem i nutellą z bananów i awokado, wytrawne gofry z papryką oraz hiszpański omlet z warzywami. Okazuje się że nasi uczniowie naprawdę nieźle kucharzą i sprawia im tą prawdziwą przyjemność.

          • KONKURS RECYTATORSKI "WIERSZE JANA BRZECHWY"

          • 17 listopada w klasie II odbył się klasowy konkurs recytatorski „Wiersze Jana Brzechwy” zorganizowany przez wychowawcę Magdę Szypczyńską.

            Główne cele konkursu to:popularyzacja twórczości Jana Brzechwy, zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, prezentacja umiejętności uczniów, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

            W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Dzieci miały możliwość wyboru wiersza Jana Brzechwy, z kilku podanych przez wychowawcę. O wynikach zdecydowało dwuosobowe jury: Pani Magda Szypczyńska wychowawca klasy oraz Pani Agnieszka Szczechowicz Wicedyrektor szkoły. Recytację oceniano, stosując dwustopniową skalę (1–2). Na ocenę miały wpływ następujące elementy: tempo, intonacja, interpretacja, ton głosu, znajomość tekstu i ogólny wyraz artystyczny ( strój, rekwizyty, gesty). Na konkurs zostali również zaproszeni dzieci z przedszkola wraz z Panią Kornelią Dembek wychowawcą przedszkolaków.

            Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Przewodnicząca jury, pani Magda Szypczyńska podziękowała uczestnikom za urocze występy, zaznaczając, że była to znakomita okazja do zaprezentowania talentów przed publicznością. Zaznaczyła, że to również możliwość dla dzieci do wzmacniania wiary we własne siły oraz wspaniała zabawa, posiadająca wiele aspektów jednakowo dydaktycznych, wychowawczych oraz społecznych. Pogratulowała, podkreśliła ciekawe interpretacje oraz takie cechy, jak odwaga i wytrwałość w pamięciowym opanowaniu wierszy.

            Członkowie jury mieli bardzo trudne zadanie do wykonania. Poziom wszystkich wykonawców był bardzo wysoki, jednak regulamin przewidywał wyłonienie miejsc: pierwszego, drugiego i trzeciego.

            I miejsce – Klara Kwiatkowska

            II miejsce – Franciszek Wiśniewski

            III miejsc – Maria Wiśniewska

            Gratulujemy!

          • ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

          • W tym roku, uroczysty apel z tej okazji, odbył się 10 listopada. Uczniowie klasy 4 przygotowali i przedstawili montaż słowno - muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, zaś uczniowie klasy 2 zaprezentowali patriotyczny taniec pod opieką pani Katarzyny Chojnackiej i Magdy Szypczyńskiej. Utwory poetyckie zaprezentowane przez uczniów oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój.

            Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy. Na koniec głos zabrała pani wicedyrektor szkoły Agnieszka Szczechowicz, pan wicewójt Piotr Ruciński oraz przewodniczący rady gminy Bartniczka pan Leszek Walczak. Wszyscy goście w swoich wystąpieniach podkreślili, że data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa.

            Pani wicedyrektor szkoły Agnieszka Szczechowicz podziękowała uczniom za występ. Zwróciła uwagę na to, jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków oraz doceniła postawę całej społeczności uczniowskiej, która odpowiednim strojem galowym godnie uczciła Narodowe Święto Niepodległości.

          • SPOTKANIE PROZDROWOTNE

          • Dnia 7 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w prozdrowotnym spotkaniu z przedstawicielką Sanepidu. Dzieci przypomniały sobie zasady zdrowego żywienia, na czym polega zbilansowana dieta oraz dowiedziały się jaką porcję owoców i warzyw należy zjeść w ciągu dnia, aby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość witamin. . Omówiono etapy właściwego mycia rąk,a następnie przy użyciu lampy UV, uczniowie sprawdzali miejsca, w których ręce zostały niedokładnie umyte.

          • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

          • 6 listopada uczniowie klas 0- 3 zostały zaproszone do biblioteki szkolnej aby popisać się swoją wiedzą na temat treści i postaci ze znanych im bajek. Dzieci wykazywały się sporą wiedzą i szybką reakcją na usłyszane zagadki, a w nagrodę otrzymywały słodki upominek.

          • WARSZTATY KULINARNE W KL IV I VI

          • Kolejne warsztaty kulinarne w naszej szkole odbyli z dietetykiem uczniowie klasy IV i VI. Tym razem dostosowane do umiejętności uczniów menu było bardziej rozbudowane. Wraz z dietetykiem młodzi kucharze przygotowali sałatkę jarzynową. Danie to dostarcza do organizmu wiele składników odżywczych takich jak błonnik, witaminy, minerały i przeciwutleniacze. W sałatce zamiast majonezu znalazł się jogurt naturalny, który obniżając kaloryczność nie wpływa na walory smakowe. Młodzi adepci sztuki kulinarnej smażyli placuszki z marchwi, która ma niską kaloryczność, a wysoką zawartość błonnika. Uczniowie dowiedzieli się, że regularne spożywanie marchwi poprawia stan cery i chroni przed chorobami serca. Przygotowano także deser - intensywnie czekoladowe i smaczne domowe Brownie. To amerykańskie ciasto jest źródłem fosfor i żelaza, a spożywane wielonasycone kwasy tłuszczowe są źródłem energii i nośnikiem witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Warsztaty zakończyła degustacja przygotowanych potraw, która wszystkich przekonała do domowej i zdrowej kuchni, która jest łatwa i przyjemna.

          • WARSZTATY KULINARNE W KL I

          • Uczniowie klasy I pod opieką dietetyka przygotowywali sałatki owocowe. W ramach edukacji zdrowotnej dowiedzieli się jakie witaminy i składniki odżywcze dostarczają do naszego organizmu owoce. Szkoła Promująca Zdrowie kształtuje nawyk dbałości o zdrowie własne i innych dlatego każdy uczeń własnoręcznie przygotował zdrowy posiłek. Na zakończenie warsztatów autorzy sałatek zjedli je ze smakiem, deklarując powtórne ich wykonanie w domu.

          • Udział w akcji "PRZERWA NA CZYTANIE"

          • Dnia 26 października nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły czytali przyniesione przez siebie lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki.Cele tej akcji to:promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

            integracja środowiska lokalnego;pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

            #przerwanaczytanie

          • Udział w akcji "SZKOŁA PAMIĘTA"

          • Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pt.„Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.

            W ramach projektu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach wychowawczych poświęconych tej tematyce, a także odwiedzili pobliski cmentarz w Jastrzębiu by zapalić znicz, oddać hołd zmarłym i uporządkować miejsca pamięci.

            #szkołapamięta2023

          • Wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej

          • Dnia 26 października klasa 4 z wychowawczynią panią Katarzyną Chojnacką wybrała się na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Uczniowie poznali historię tego miejsca, następnie wzięli udział w warsztatach Magia i Wierzenia. Pogoda nam dopisała. Było świetnie!

          • DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI

          • To wyjątkowo wartościowe i przyjemne wydarzenie weszło już na stałe do tradycji naszej szkoły i ogromnie nas to cieszy. Dzięki zaangażowaniu naszej rady rodziców możemy promować w szkole zdrowe odżywianie w praktyce. Dzisiaj również wszyscy zajadali się zdrowymi przysmakami z obficie zaopatrzonego stołu Serdecznie dziękujemy naszym niezawodnym paniom, które mimo wielu swoich obowiązków znajdują czas na przygotowania w domu oraz na przybycie do szkoły. Serdeczne podziękowania kierujemy też do Gospodarstwa Rolnego w Komorowie za jabłka dla wszystkich dzieci.

            Dzisiejszy dzień był również inauguracją rozpoczętych przez szkołę starań w kierunku uzyskania certyfikatu SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE. Działań, które skupiają się na dbaniu o nasze relacje, aktywność fizyczną oraz o edukację w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Aspekty, które łącznie mają duży wpływ na prawidłowy rozwój i naukę dzieci. Na stronie www został opublikowany szeroko zakrojony program oraz harmonogram działań na bieżący rok szkolny, którego skuteczność w dużej mierze zależy od naszej współpracy. Od września nasza szkoła została też włączona do #KujawskoPomorskiejSieciSzkółPromującychZdrowie, z którą będziemy współpracować i promować nasze działania

          • Akcja "Uśmiech z klasą"

          • W dniu 17.10 odwiedziła nas Pani Paulina Wojciechowska 🦷( higienistka stomatologiczna) oraz Pan Jakub Smolarek🦷 ( technik dentystyczny) z Perfekt Smile klinika stomatologiczna🦷. W ramach akcji ,, Uśmiech z klasą"😁, dzieci poszerzyły swoją wiedzę z zakresu higieny jamy ustnej a także zapoznały się z pracą stomatologa. Odbyła się pogadanka na temat zębów mlecznych i stałych, dowiedzieliśmy się jak prawidłowo należy szczotkować oraz nitkować nasze zęby🪥, wiemy również co przyczynia się do powstawania próchnicy🦷. Na koniec wizyty, uczniowie otrzymali od naszych gości wspaniałe upominki. 🎁🏆

            Dziękujemy serdecznie.