• SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI FIRMY "GOTEC"

• Dnia 24 października odbyło się spotkanie z pracownikami firmy GOTEC: panem Dominikiem Witkowskim i panem Sławomirem Kwiatkowskim. Uczniowie klasy 8 dowiedzieli się, jak wygląda praca w danej firmie.

To było owocne spotkanie!

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• 27 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Na uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć panią Teresę Rulko. Klasa I otrzymała od pani Kierownik przepiękny upominek.

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych.

Spotkanie rozpoczęło się od części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy VIII.

Część druga to sprawdzian dla pierwszoklasistów. Musieli oni sprawdzić się w różnych konkurencjach: rozpoznać bajki, dopasować rekwizyty do bajki, przypomnieć alfabet czy powiedzieć wiersz. Wszystkie zadania wykonali znakomicie.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności pani Dyrektor, pani Kierownik i pani Brzozek złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

• AKCJA "PRZERWA NA CZYTANIE"

•  BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE

Z inicjatywy naszej biblioteki wzięliśmy udział w akcji promującej czytelnictwo w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". W czasie dużej przerwy próbowaliśmy pobić rekord we wspólnym czytaniu. Wielu uczniów miało także zajęcia czytelnicze w klasie oraz spotkania w bibliotece szkolej.

ZACHĘCAMY DO REGULARNEGO WYPOŻYCZANIA I CZYTANIA KSIĄŻEK !!!

• ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

Cała społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła  Dzień Edukacji Narodowej. W galowych strojach zebraliśmy się na sali gimnastycznej gdzie uczniowie klas 6, 7 i 8 przedstawili wyjątowy występ artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Pameli Brzozek z oprawą muzyczną pana Jacka Stybora. Młodzi artyści ukazali codzienność pracy nauczycieli na wesoło, a jednocześnie docenili ich wysiłek i zaangażowanie. Po występie nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali życzenia od przedstawicielki rady rodziców pani Anety Lewickiej. Zwieńczeniem uroczystego apelu były miłe i krzepiące życzenia od pani dyrektor Iwony Grzybowskiej.

Dodatkowym akcentem był wiersz, który dla nauczycieli napisała i odczytała uczennica klasy 7 Inez Strzelecka:

Nauczyciele.

Jak już wiemy, dziś dzień nauczyciela.

Jest to dzień, w którym każdy uczeń każdego nauczyciela docenia.

I wszyscy wiemy, że nie zawsze jest kolorowo.

Jednak musicie przyznać, przeważnie jest wesoło.

Z nami uczniami nudzić się nie będziecie.

Drugich takich jak my, nigdzie nie znajdziecie!

To my czasami stwarzamy kłopoty.

Jednak musicie przyznać, czasem lubicie nasze psoty.

No i oczywiście za wybryki przepraszamy.

No bo jednak czasem po prostu przesadzamy.

Ale mam nadzieję, że humorek dopisuje, bo w końcu dzisiaj nikt wam go nie zepsuje!

• PRÓBNA EWAKUACJA

• 22 września w naszej szkole została przeprowadzona próbna ewakuacja na wypadek pożaru lub innego zagrożenia . Zgodnie z opinią przybyłych przedstawicieli straży pożarnej cała akcja została przeprowadzona sprawnie zgodnie z procedurami.

• SPOTKANIE AUTORSKIE - CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

• Dnia 22 września uczniowie klasy 6 i 7 pod przewodnictwem p. Brzozek wzięli udział w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.

Gościem była pani Malgorzata Strzałkowska, pisarka, która zajmuje czołowe miejsce w polskiej literaturze dla dzieci, obok autorów tej miary co Tuwim czy Brzechwa. Jej wiersze, baśnie i opowiadania znajdują się w podręcznikach i antologiach, a książki – na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Za całokształt twórczości otrzymała w 2014 r. Medal Polskiej Sekcji IBBY.

Podczas spotkania poetka zaprezentowała wiele swoich utworów i zwróciła uwagę na możliwości tkwiące w zabawach językiem polskim.

Całe spotkanie stanowiło doskonałą zabawę edukacyjną dla młodych ludzi

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• Dnia 12.09 uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w spotkaniu z policjantem st. asp. Bogusławem Borowskim. Dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.