• OBCHODY DNIA DZIECKA

• Z okazji Dnia Dziecka - nauczycielka chemi - Pani Asia Sułkowska wraz z asystentkami zorganizowała fajerwerki i wybuchy dla naszych małych i dużych dzieci. Wszyscy byli pod wrażeniem i przy okazji poznali wiele tajników wiedzy chemicznej.

Tego dnia miały również miejsce pokazy strażackie i konkurencje sportowe Ponadto dzieci otrzymały lody i napoje ufundowane przez firmę Gotec

Pięknie dziękujemy za wszystkie atrakcje !!!

• WYCIECZKA DO GDAŃSKA- PROGRAM "POZNAJ POLSKĘ"

• Dnia 23.05. uczniowie klas IV - VI, a 30.05 uczniowie klas VII- VIII,  udali się na wycieczkę do Gdańska w ramach programu "Poznaj Polskę".

Pierwszym punktem było Europejskie Centrum Solidarności. Pomysłowe wyeksponowanie rekwizytów, pamiątek, dokumentów związanych z życiem w PRL-u, ruchem Solidarność i całą drogą Polski do wolności zrobiło na młodzieży ogromne wrażenie.

Kolejnym punktem było zwiedzanie Starego Miasta wraz z przewodnikiem. Uczniowie wybrali się na spacer pięknymi uliczkami Gdańska, do fontanny Neptuna , by następnie wejść na sam szczyt Ratusza.

Dużą atrakcją okazał się rejs statkiem po zatoce, by na sam koniec móc oddać się zadumie przy pomniku Westerplatte.

Dziękujemy jeszcze raz naszej pilotce pani Ani z Globomanii

To była bardzo udana wycieczka!

• LEKCJA PRZYRODY W OEE W CZARNYM BRYŃSKU

• W piątek 18 maja klasa 1 i 2 wybrały się na żywą lekcję przyrody do Czarnego Bryńska. Przeszliśmy ścieżką dydaktyczno- przyrodniczą. Poznaliśmy różne gatunki drzew; wiele drzew uznano za pomniki przyrody. Tropiliśmy ślady zwierząt. Po spacerze był grill i wspólne rozmowy dotyczące świata przyrody. To był fantastyczny dzień!

• PIKNIK RODZINNY W KLASIE I

• W piękny, słoneczny poniedziałek 23 maja odbył się w naszej szkole PIKNIK RODZINNY pod hasłem Wspieranie roli rodziny w wychowaniu dzieci. Nadrzędnym celem imprezy tej imprezy było promowanie spędzania czasu z bliskimi.

Uczniowie klasy 1 przygotowali występy i upominki dla rodziców. Odbywały się również zabawy ruchowe i gry w piłkę.

Wsparciem dla podniebienia były domowe wypieki, kiełbaski z grilla, kawa i herbata.

Kontakt i pozytywne relacje rodziców z dziećmi są wzorcem do naśladowania w późniejszym, już dorosłym życiu. Dlatego też powinniśmy strać się stwarzać przyjazną atmosferę, sprzyjającej rozwojowi osobowości dziecka i kształtującą postawy młodego pokolenia.

Gorąco dziękuję wszystkim rodzicom!