• SPEKTAKL W BDK

• Dnia 24 listopada uczniowie klasy VI, VII i VIII wraz z wychowawcami p. P. Brzozek oraz p. A. Szczechowicz obejrzeli spektakl pt. „W krainie mitów” przygotowany przez PSE Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza, wystawiony na deskach Brodnickiego Domu Kultury.

W scenicznej opowieści para urwisów – Ola i jej brat Michał, podczas szkolnej wycieczki do muzeum, swoim niewłaściwym zachowaniem prowokują pojawienie się mitologicznych bohaterów. Spotykają Prometeusza, Pytię, Ikara, Syzyfa oraz Midasa, którzy przybliżają im wiedzę na temat przeszłości. Aby wydostać się z labiryntu, Ola i Michał muszą rozszyfrować zagadkę – wskazówką były 4 żywioły – ogień, ziemia, woda i powietrze. Mimo początkowych trudności, dzieciom udaje się znaleźć rozwiązanie potrzebne do bezpiecznego powrotu do współczesności. Spotkania z postaciami znanymi z lektur i historii zmieniają ich postawę wobec nauki i ważnych w życiu wartości.

Spektakl inspirowany starożytnymi opowieściami pozwolił nie tylko na powtórkę z mitologii i frazeologii. Był z pewnością cenną lekcją pokory i szacunku dla mądrości zawartych w tych opowieściach, choć wydają się one odległe i nierealne.

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

• Dnia 23.11. odbył się szkolny konkurs recytatorski o tematyce zimowej i bożonarodzeniowej.

Komisja konkursowa (p. Dyrektor Iwona Grzybowska, p. Dominika Dąbkowska i p. Pamela Brzozek) wyłoniła następujących zwycięzców, którzy kolejno przeszli do etapu rejonowego:

Kategoria I: klasy I-III

I miejsce – Franciszek Pruszewicz kl.III

II miejsce – Klara Kwiatkowska kl.I

III miejsce – Nikola Pruszewicz kl.II

Kategoria II: klasy IV-VIII

I miejsce- Mateusz Kozikowski kl.VI

II miejsce - Martyna Wienczkiewicz kl.IV

III miejsce - Filip Kaczmarski kl.VI

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i zgłosili swoje prezentacje.

• IGRZYSKA W UNIHOKEJA

• 21 listopada 2022 odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci unihokeja w Zbicznie. W zawodach reprezentowały naszą szkołę dwie drużyny.

Dziewczęta:

Kwas Daria, Krzywińska Kinga, Sendecka Zuzanna, Brodzińska Justyna, Dąbrowska Weronika, Lewandowska Lidia

Chłopcy:

Brodziński Sebastian, Dąbrowski Mateusz, Kozikowski Mateusz, Lichnerowicz Maksymilian, Rutkowski Filip, Stefański Kacper, Stybor Mateusz

Wielkie brawa

• SPOTKANIE Z PISARZEM RAFAŁEM KOSIKIEM

• Uczniowie klasy 6 i 7 wzięli udział w ogólnopolskim spotkaniu z pisarzem Rafałem Kosikiem.

Na początku spotkania autor opowiedział o sobie jako pisarzu, grafiku oraz wydawcy, a także mówił o swojej twórczości, w tym o najnowszej części przygód Felixa, Neta i Niki. Dowiedzieliśmy się również, jak wygląda warsztat pracy pisarza oraz skąd czerpie inspiracje.

To było niesamowite spotkanie!

Dla naszych szóstoklasistów było ono doskonałym zwieńczeniem lektury!

• KONKURS GŁOŚNEGO CZYTANIA

• Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:

Kategoria I: klasy I-III

I miejsce – Franciszek Pruszewicz kl.IIIII miejsce – Klara Kwiatkowska kl.IIII miejsce – Nikola Pruszewicz kl.IIWyróżnienia otrzymali : Michał Matuszak kl.III, Franciszek Jaworski kl.II, Nadia Dąbkowska kl.I.

Kategoria II: klasy IV-VIII

I miejsce- Mateusz Kozikowski kl.VIII miejsce - Martyna Wienczkiewicz kl.IVIII miejsce - Filip Kaczmarski kl.VI

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• Dnia 4 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną. Zadanie było proste - wystarczyło przebrać się za ulubioną postać z bajki.

Pierwsze miejsca zajęły dziewczynki: Zuzanna Sendecka - klasa V i Klara Kwiatkowska - klasa I.

Wyróżnienie otrzymali:

Nadia Dąbkowska

Ingrid Wiśniewska

Joanna Stefańska

Franciszek Pruszewicz

Olga Kwiatkowska

Bartłomiej Kwaśniewski

Filip Kaczmarski

Antoni Kwiatkowski

Wszystkie przebrane osoby otrzymały upominki

Na pochwałę zasługują nasze przedszkolaki, każdy maluszek przebrany za postać z bajki otrzymał słodki upominek.

To był bajeczny dzień

• Uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

• Nowa galeria Uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości została dodana do albumu fotograficznego

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.

Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich.

Z tej okazji w naszej szkole uczciliśmy 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

11 listopada - to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa.

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta, nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

Na początku uroczystości pani dyrektor Iwona Grzybowska podkreśliła, że ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek, miały tego świadomość przeszłe pokolenia i my także musimy rozumieć swoje obowiązki względem państwa. Podkreśliła także, że dzisiejsze obchody mają szczególny wymiar w związku z walkami za naszą wschodnią granicą.

Następnie wystąpili uczniowie naszej szkoły wykonując patriotyczne pieśni:

Pierwsza Brygada, Flaga, Co to jest niepodległość, a klasa pierwsza uwieńczyła śpiewy pięknym tańcem, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile.

Podczas apelu ogłoszono wyniki konkursu plastyczno-historycznego pt.,,Niepodległa Polska". Zwyciężyła Paulina Brzezińska z klasy 7, a wyróżnienia zdobyli: Dominik Olszta kl. 6, Lidia Lewandowska kl. 6, Amelia Ogeniewska kl.4.

Na koniec Pani dyrektor podziękowała p. M. Szypczyńskiej, Katarzynie Chojnackiej i J. Stybor za przygotowanie dzisiejszego apelu.